Oświadczenie Partii Ruch 11 Listopada w sprawie firmy Huawei

Firma Huawei, potentat w dziedzinie elektroniki i informatyki, pochodzi z komunistycznego, totalitarnego państwa Chin Ludowych. W związku z tym istnieje poważne niebezpieczeństwo, że będzie wykorzystywana przez chiński rząd do wrogich działań w stosunku do państw Wolnego Świata. Przeciwko zagrożeniu dla bezpieczeństwa cybernetycznego swoich państw ostrzegły już rządy m.in. USA, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Czech, Wielkiej Brytanii, a nawet Francji. Stany Zjednoczone wezwały swoich sojuszników do rezygnacji z usług tej komunistycznej firmy.

Partia Ruch 11 Listopada wzywa Rząd RP do natychmiastowego zerwania wszelkich umów państwowych z firmą Huawei, w szczególności do zerwania współpracy w obszarze budowy sieci internetowej 5G. W wypadku braku reakcji rządu uznamy, że współpraca z chińską komunistyczną firmą w tak drażliwym obszarze jak cyberbezpieczeństwo jest cichym zerwaniem sojuszu euroatlantyckiego ze Stanami Zjednoczonymi. Uważamy, że tak ważna decyzja geostrategiczna powinna odbyć się za aprobatą Polaków, którzy są suwerenem państwa polskiego, a nie powinna być podejmowana przez premiera, który nie poddał się demokratycznej weryfikacji w wyborach.

Wzywamy uczciwych dziennikarzy polskich do nagłaśniania skandalicznej współpracy Rządu RP z chińskimi komunistami, będącymi w stanie wojny handlowej i ideologicznej z Wolnym Światem.

Ruch 11 Listopada
Michał Fałek, prezes
Pastor Paweł Chojecki, wiceprezes
Andrzej Turczyn, wiceprezes